Rodzaje aparatów słuchowych

2 września 2020 by Brak komentarzy

W momencie częściowej utraty słuchu jednym z rozwiązań jest założenie aparatu słuchowego. Na rynku dostępne są różne modele tego urządzenia. Dlatego jego wybór nie może być przypadkowy. Aparat zawsze dobierany powinien być w sposób indywidualny. W związku z tym warto wiedzieć jakie rodzaje aparatów słuchowych są dziś dostępne.

Wewnątrz uszne aparaty słuchowe

Jednym z rodzajów aparatów słuchowych są urządzenia wewnątrzuszne. Zawsze wykonywane są na indywidualne zamówienie, aby idealnie pasowały do kształtu ucha osoby, która aparat będzie nosić. Dzięki temu zapewniony jest pełen komfort noszenia i używania aparatu. Co ważne, aparaty wewnątrz uszne wykonuje się w różnych kolorach i kształtach. Gwarantuje to pełną dyskrecję. Aparat jest niemal niezauważalny.Wśród aparatów wewnątrz usznych wyróżnić można kilka ich rodzajów. Od aparatów, które ukryte są wewnątrz układu słuchowego po aparaty wpasowywane w kształt małżowiny usznej.

Zauszne aparaty słuchowe

Innym rodzajem aparatów słuchowych są aparaty zauszne. Przeznaczone są przede wszystkim dla osób ze znacznym ubytkiem słuchu. Urządzenie jest schowane za uchem z wyjątkiem małej rurki, która łączy urządzenie z wkładką dopasowaną do przewodu słuchowego. Dziś aparaty zauszne są bardzo małe, dzięki czemu zachowana jest dyskrecja . Nie są całkowicie niewidoczne, jednak ich budowa jest bardzo elegancka. Dzięki czemu noszenie takiego aparatu nie stanowi żadnego dyskomfortu. Na rynku dostępne są różne modele tego typu aparatu słuchowego. Dzięki temu dobrać można taki, który najlepiej będzie odpowiadać indywidualnym potrzebom.

Aparat słuchowy to urządzenie niezwykle przydatne dla każdej osoby, która ma problemy ze słuchem. Ważne jednak, aby kupować urządzenia najwyższej jakości. Dlatego zakupu dokonywać trzeba w dobrych i renomowanych sklepach. Można je znaleźć korzystając z wyszukiwarki i wpisując frazę “aparaty słuchowe Poznań https://fontech.pl“. Dzięki temu można mieć pewność, że aparat będzie działał sprawnie przez długie lata.